Diş kaplama fiyatları 2020

Diş kaplama fiyatları 2020

DİŞ KAPLAMA NASIL YAPILIR?

Diş kaplama çeşitleri herkesin araştırıp gerekli analizlerin yapılmasının ardından hastaya en uygun yöntem araştırılarak seçilir. Günümüzde en çok tercih edilen diş kaplamaları metal destekli, zirkonyum, metal desteksiz ve empress kaplamalardır. Diş yapısı ve bütçeye uygun kaplama çeşidi seçilerek diş hekimleri tarafından uygulanır.

Diş kaplama tedavisi gerçekleştirilirken, ilk olarak doktor tarafından dişin tamamı ya da gerekli bölümü için ölçü alınır. Ölçüler dahilinde metal destekli porselen, zirkonyum, metal desteksiz porselen gibi maddelerden üst yapı çalışmaları yapılır. Diş kaplaması 2-4 seansta yapılmaktadır. Öncelikle dişler küçültülür ve ölçüler alındıktan sonra provalar yapılır. Diş kaplamaları yapıldıktan sonra bir süre sıcak ve soğuğa karşı hassasiyet yaşanabilir. Ancak zamanla bu hassasiyet yok olur.

KAPLAMA DİŞLER SAĞLAM OLUR MU?

Kaplama dişler dikkatli kullanıldığında 5-15 yıl kullanılabilmektedir. Diş kaplamaları dişlere uygulanırken yapıştırıcılar kullanılır. Zamanla ağız içerisindeki tükürük ve ısı dengesi sonrasında erime gösterebilir. Zirkonyum kaplama tercih edildiğinde kullanma süresi daha uzun olabilmektedir. Yapılan araştırmalar kaplamaların dayanıklılık süresinin hem kullanım hem de kullanılan maddeye göre değişiklik gösterdiğini ortaya koymuştur.

DİŞ KAPLAMANIN AVANTAJLARI

Hasar görmüş dişleriniz için tercih edebileceğiniz diş kaplamaları, ilk günkü görüntüsünü ve sağlamlığını kaybeden dişlerinizin daha estetik hale gelmesini sağlar.

DİŞ KAPLAMA ÇEŞİTLERİ

Porselen laminate veneer

Zirkonyum kaplama

Metal destekli kaplama

Empress (full porselen) kaplama

Dişler için kaplama işlemi uygulamasının ardından günlük bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Günde 2 defa dişlerin fırçalanması gerekmektedir. Diğer yandan doktor kontrolüne düzenli olarak gidilmesi kaplama dişin ömrü açısından olumlu sonuçlar doğuracaktır. Aşırı sert yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Diş kaplama uygulamasında herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.

2020 Diş kaplama fiyatları

Veneer Kron ( Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatı ) 1200 TL

Veneer Kron ( Porselen Diş Kaplama Fiyatı ) 600 TL

Laminate Veneer ( Seramik Diş Kaplama Fiyatları) 1750 TL

Kuron Sökümü 300 TL

Geçici Kuron ( Tek diş ) 20 TL

Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) 1750 TL

Hizmetlerimiz ve diş kaplama fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız>> http://bit.ly/bogazicidisdanisma

Ağız, Diş ve Çene cerrahisi ile ilgili daha fazla bilgi almak için formu doldurun
Biz sizi arayalım

Online Randevu

RANDEVUNUZU PLANLAYIN

Ağız ve diş sağlığı ile alakalı tüm sorunlarınız için hemen randevunuzu planlayabilirsiniz.

Doktora Sor

DOKTORUNUZA DANIŞIN

Diş tedavileri hakkında detaylı bilgi ve fiyatları doktorlarımıza sorabilirsiniz. 

Röntgen Gönder

RÖNTGENİNİZİ PAYLAŞIN

Doğru teşhis ve tedavi yöntemleri için röntgeninizi paylaşabilirsiniz.