HİPNOZLA DİŞ TEDAVİSİ

Hipnozla Diş Tedavisi Nedir?

Diş hekimi korkusunu yenmek için Hipnozla Diş Tedavisi günümüzde yaygın olarak tercih edilmeye başlandı. Her yaştan insanın en büyük korkuları arasında diş hekimine gitmek, diş çektirmek ve diş tedavisi yaptırmak vardır. Günümüzde birçok kişinin uzun süredir diş ağrısı çekmesine rağmen diş hekimine gitmediği görülür. Diş çekimi ve ağız tedavilerinde kullanılan uyuşturucu iğne ya da diğer keskin uçlu aletler hastaların dental fobi yaşamalarının kaynağını oluşturur. Artık tüm bu korkuların yerini anestezi ve sedasyona da gerek kalmadan uygulanan hipnozla tedavi aldı.

Boğaziçi Diş Dünyası Polikliniğimizde hipnozla diş tedavisi, Dr. Ertuğrul Bayram tarafından yapılmaktadır. Dr. Ertuğrul Bayram, 1979’da hipnoz çalışmalarına başlamış olup aynı zamanda Bilinçli Hipnoz Derneği’nin de kurucu üyesidir. Hipnoz, diş hekimliği alanında; diş hekimi korkusu olan, anesteziye karşı alerjisi bulunan hastaların sorunlarını çözmek amacıyla gerçekleştirilmektedir. Dr. Ertuğrul Bayram, Avrupa Hipnoz Derneği ve Dünya Hipnoz Derneği’nin İngiltere, Avusturya, Almanya ve Türkiye’de gerçekleşen seminerlerinde bulunmuş olup, katılımcı sertifikalarına da sahiptir.

Ağız ve diş tedavilerinde hipnozun avantajı nedir?

Ağız ve diş tedavilerinde uygulanan hipnoz sayesinde hastalar, gevşeyerek yaşadıkları kaygıyı azaltmış olurlar. Özellikle uzun işlem ve çalışmalar gerektiren hastanın bir cerrahi operasyon ya da kanal tedavisi gibi ağzının uzun süre açık kalmasının istenildiği durumlarda hipnoz ideal bir çözüm sağlar. Bulantı refleksinin kontrolünde rahatlatıcı bir seçenektir. İğnesiz, ağrısız ve acısız şekilde hipnozla diş çekimi ve tedavisi sayesinde hastalarımızdan son derece olumlu geri dönüşler alıyoruz.

Hipnozla diş tedavisinin yan etkisi var mıdır?

Hipnoz yöntemiyle ağız ve diş tedavilerini gerçekleştiren hastalarımız süreçten çok memnunlar. Uyuşturucu iğne acısı yaşamadıklarından dolayı tedavi boyunca tedirgin de olmuyorlar. Aşırı derecede dental fobisi bulunan hastaların bayılma riski de ortadan kalkmış oluyor. Bir özel avantajı da morfin ve benzeri ilaçlar kullanılması sakıncalı olan kalp, tansiyon hastalarına kolaylıkla tedaviler gerçekleştirilebiliyor. Hipnozla diş tedavisi hakkında bilgi almak için İstanbul Anadolu Yakası Boğaziçi Diş Dünyası Polikliniğimizle iletişime geçebilir, detayları görüşebilirsiniz.
Online
Randevu
BİZ SİZİ ARAYALIM

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.

BDD Boğaziçi Diş