Kanal Tedavisi Fiyatları 2019

Kanal Tedavisi Fiyatları 2019

Kanal Tedavisi Fiyatları

Dişler, besinlerin ısırılıp koparılması ve çiğnenmesi açısından hayati önem taşımaktadır. Ancak zaman içerisinde çeşitli etkenlere bağlı olarak hasar görerek bu işlevlerini yerine getiremeyebilirler. Bahsedilen hasarların başında da diş çürükleri yer almaktadır. Yine kişilerin dişlerine aldıkları darbeler nedeniyle dişteki pulpa dokusu zarar görebilmektedir. Böyle durumlarda dişin işlevini devam ettirmesini sağlamak için birtakım tedaviler uygulanmaktadır. Bu tedaviler arasında kanal tedavisi de yer almaktadır. Peki, kanal tedavisi nasıl uygulanır? Kanal tedavisi fiyatları neye göre değişir?

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kanal tedavisinin belli aşamaları vardır. Tedaviye başlamadan hemen önce dişin iç kısmında oluşan bakteriler ve sinir dokusunun çökmesinin ardından kalan artıklar temizlenir. Eğer bu işlemler yapılmadan kanal tedavisine geçilirse, vücutta iltihaptan kaynaklanan bir reaksiyon meydana gelebilir. Ardından ise dişe anestezi uygulanır ve böylece hasta acı hissetmez. Ayrıca hastanın kanal tedavisi uygulanacak dişinde dolgu mevcutsa çıkarılmalı, çürük varsa tamamıyla temizlenmelidir.

Kanal tedavisi sırasında kökün uç kısmına ulaşmak adına diş röntgeni çekilebilir. Ancak diş hekimi bu işlemler için röntgene gerek duymayabilir. Röntgen yerine bunu “Apekslocater” adı verilen bir cihazla gerçekleştirilebilir. Bu, özellikle hamilelik dönemindeki kadınları röntgen ışınlarından koruma adına uygulanmaktadır. Temizleme işleminin bitmesinin ardından uzman hekim sonuca göre kanalı genişletme ve şekillendirme çalışmalarına başlayabilir. İşlemin bitmesinin ardından bir başka seansa gerek duyulup duyulmayacağına karar verilir ve buna göre uygulama düzenlenir.

Kanal tedavisi sonrasında genellikle herhangi bir ağrı oluşmaz. Ancak ağrı durumu ortaya çıkıyorsa, diş enfeksiyon kapmış olabilir ve tedavi restore edilerek tamamlanmalıdır.

Kanal Tedavisi Fiyatları Neye Göre Değişir?

Kanal tedavisi fiyatları bazı kriterler baz alınarak belirlenmektedir. Bu anlamda dişin tek kanallı, çift kanallı ya da daha fazla kanallı olması, kanal tedavisi fiyatları üzerinde etkili önemli faktörlerdir. Yine dişin lezyonlu olması, tedavinin ardından uygulanacak dolgunun çeşidi de fiyatlar üzerinde etkilidir. Bunların yanı sıra kanal tedavisi, hastanemizde uzman hekimler tarafından steril ortamlarda gerçekleştirilmektedir. Siz de Üsküdar Diş Hastanemizde 400 TL’den başlayan fiyatlarla sunduğumuz hizmetimizden yararlanabilir, güvenilir ve kaliteli hizmet almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Hemen bize whatsapp'tan ulaşabilir kanal tedavisi için randevunuzu oluşturabillirsiniz.


Online
Randevu
BİZ SİZİ ARAYALIM

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.

BDD Boğaziçi Diş