bg_image
Kanal Tedavisi Fiyatları 2023 için yorumlar kapalı
Posted By

admin

Kanal tedavisi Fiyatları

Kanal Tedavisi Fiyatları 2023

Kanal tedavisi diş kliniklerinde en sık yapılan tedavi türlerindendir. Bu tedavi ile geçmişte çekilmek zorunda olan birçok diş kurtarılabilir. Kanal tedavisi bütün diş hekimlerinde uygulanabilir durumdadır. Bu konuda Endodonti doktorları kelimesini aratarak da birçok diş hekimine ulaşabilirsiniz. Kanal tedavisi fiyatları 2022 – 2023 yılında halen bütçeye en uygun tedavi fiyatlarıdır.

Vücudumuzun en değerli uzuvlarından biri de ağzımız ve dişlerimizdir. Gerek sindirim sürecinin temel aşamalarını oluşturması bakımından gerek se estetik düşüncelerimizden dolayı her daim iyi bakmamız gereken uzvumuzdur. Günde en az 2 kere fırçalayıp, ulaşılması zor alanlara ara yüz fırçası ile ulaşıp temizliğini ve hijyenini sağlamalıyız. Ayrıca bakımımızı diş ipi ve ağız gargaralarıyla desteklenmesi gereken bakımlarla diş sağlığımızı ömrümüzün sonuna kadar koruyabiliriz. Ancak bazen diş kayıpları yaşanabilmesi de son derece doğaldır.

Diş hekimlerinin genel tedavi kuralları gereği doğal dişin olabildiğince uzun kullanımı amaçlar. Çünkü hiçbir protez gerçek dişinizin yerini tutamaz. Kanal tedavisi klinikleri ve Endodonti doktorları, doğal dişlerin kurtarılması için kanal tedavisini uygun durumlarda uygulamayı amaç edinir. Kanal tedavisi günümüzde diş kliniklerinde en sık uygulanan tedavilerden bir tanesidir. Gelişen tıbbi teknoloji ile basit bir ya da iki seansta bu tedavi tamamlanmaktadır.

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal tedavisi genel olarak, ağız hijyenine dikkat edilmemesinden dolayı, diş çürümeleri ve ya diş kırılmaları sonucu diş kökleri meydana çıkan dişlere uygulanır. Bu kökler hava aldıkça dayanılması zor bir ağrı oluşturur. Geçmişte bu şikâyetle doktora gidildiğinde diş çekimi en çok uygulanan tedavi yöntemiydi. Kayıp diş için de mümkünse köprü tedavisi ya da hareketli protez tedavisi uygulanırdı. Artık kanal tedavisi ile bu dişlerin köklerinde bulunan sinirler alınır ve bu boşluklara çeşitli malzemelerden bir dolgu yapılabiliyor. En son çürüklerden temizlenmiş dişe zirkonyum ya da porselen dolgu uygulanarak tedavi sonra erdiriliyor. Böylelikle her ne kadar o dişiniz artık yaşamıyorsa da kendi dişinizi kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Kanal Tedavisi Fiyatları için hemen bizi arayabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dişinizde meydana gelen hastalığa göre yapılış şekli ve süresi değişir. Eğer dişinizde enfeksiyon çok ise öncelikle enfeksiyonu bitirmeye yönelik antibiyotik tedavisi hekiminiz tarafından uygulanır. Bu süreçte 3 seansa ihtiyacınız olacaktır. Bununla ilgili en doğru karar diş hekiminiz tarafından verilecektir.

 1. Tedavinin ilk aşamasını röntgen çekimi oluşturur. Bununla sizin çene yapınızı ve diş köklerini görüntüleyebilir. Diş köklerinin enfekte olup olmadığını da buradan görebilir.
 2. Kanal tedavisinin yapılacağı dişin bulunduğu alan lokla anestezi ile uyuşturulur. Örneğin; dişiniz üst çenenizin sağ kısmında bulunuyorsa yalnızca üst çenenizin alt kısmına anestezi uygulanır. Doktorunuz his kaybını kontrol edip bölgenin tamamen uyuştuğuna kanaat getirirse kanal tedavisi işlemine başlayabilir.
 3. Kanal tedavisi uygulanacak dişin köklerine yabancı bir cisim girmemelidir. Bu sebeple dişin etrafı su geçirmez bir bant ile bantlanır.
 4. Daha sonra kanallara rahat ulaşmak adına dişte bir delik açılır. Eğer diş kökleri tamamen açığa çıktıysa buna gerek kalmayabilir.
 5. Enfeksiyonlu bölgeye küçük bir matkap ile giriş yapılır ve rahat bir temizleme için sinir yuvaları biraz daha genişletilir. Bölge enfeksiyonlu sinirlerden ve yabancı maddelerden arındırılır.
 6. Bütün bu işlemler içerisinde kanal eğeleme dediğimiz bir işlem ile kanal genişletilir. Artık sinir uçları olmadığı için hasta ağzı ya da sızı hissetmez.
 7. Kanalların içindeki çürümüş diş dokuları ve diş parçalarını temizlemek için sodyum hipoklorit denilen sıvı ile temizleme işlemi gerçekleştirilir.
 8. İçi boşalan kanalların boş durması sakıncalıdır. Bunun için “Guta percha” denilen kauçuk bir malzeme kullanılır. Bu malzemenin temel özelliği vücudun bu maddeyi yabancı olarak algılamaması ve reaksiyon göstermemesidir. İnce çubuğa benzeyen bu malzemeler diş köklerine sinirlerden boşalan yerlere yerleştirilir.
 9. Bu aşamada diş hekiminizin durumu değerlendirmesiyle su geçirmez bir kaplama ile kökler kapatıldıktan sonra kalıcı dolgu için bir müddet beklemek gerekebilir. Bu konuda en doğru kararı doktorunuz verecektir. Eğer doktorunuz beklemeyi tavsiye ederse kanalların yabancı maddelerle dolmaması için geçici bir dolgu yapıp bir sonraki seans için size randevu verecektir.
 10. Eğer kalıcı dolgu yapımına karar verildiyse dişe kompozit, zirkonyum ya da porselen dolgu seçeneklerinden uygun olanı uygulanır.

Kanal Tedavisi İyileşme Süresi Nedir?

Tedaviye başlamadan önce herhangi bir ağrınız sancınız olmadıysa sonrasında çok büyük sıkıntı olmayacaktır. Ancak enfeksiyon nedeni ile öncesinde bir miktar ağrı vardıysa sonrasında da biraz ağrı hissedebilir. Ancak korkmayın bu ağrılar birkaç saat hatta gün ile sınırlı olacaktır.

Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Kanal tedavisinin ne kadar süreceği hakkında en doğru kararı endodonti doktorları verecektir. Dişin yapısına ve enfeksiyon durumuna göre tedavi tek seansta ya da 2 seansta yapılabilmektedir.

Kanal Tedavisi aşamaları şöyledir;

 1. Dişin çürüyen kısımları temizlenir. Eğer kırılmışsa törpülenir.
 2. Hastanın kronik rahatsızlıkları varsa tespit edilir ve lokal anestezi uygulanır. Ancak şeker hastalığı ve yüksek tansiyon rahatsızlığı olan hastalara bu tedavinin uygulanmaması ile ilgili son kararı diş hekimi verir. Çünkü yüksek tansiyon hastalıklarında kanamanın durdurulması zor olabilir. Şeker hastalıklarında ise yaraların iyileşmesi zor olacağından dikkatli olunması gerekir.
 3. Dişlerin etrafına kanalların içerisine yabancı madde girmemesi ve su almaması için su geçirmez bir malzeme kaplanır.
 4. Lokal anestezinin ardından pulpa adı verilen sinirlerin bulunduğu kanalların girişleri diş eyesi vasıtasıyla genişletilir.
 5. Genişletilen kanal girişlerinden küçük bir matkap ile sinirler temizlenir.
 6. Sinirlerin temizlenmesi ile oluşan boşluklara bağışıklık sisteminin tepki göstermediği kauçuktan yapılma ince çubuklar yerleştirilir ve boşluklar özel bir malzeme ile kapatılır. Bu çubuklar vücudun bağışıklık sistemi tarafından tehdit olarak algılanmadığı için tam bir uyum içerisinde bu boşlukları doldurur.
 7. Bu aşamada diş hekiminiz eğer tedaviyi tek seansta bitirmek isterse kalıcı dolgu yaparak boşluğu doldurur. Ancak bu işlem için diş köklerinde ve çene kemiğinde herhangi bir enfekte dokunun bulunmaması gereklidir.
 8. Eğer doktorunuz tedavinin tamamlanmasını ertelerse geçici dolgu ile kanal girişlerini kapatır. Bunun sebebi kanallara yemek esnasında yabancı cisimlerin kaçmamasıdır. Çünkü yabancı cisimlerin kaçması tedaviyi zorlaştıracak bir unsurdur.
 9. Geçici dolgu yapılması ile diş köklerindeki ve çene kemiğindeki enfeksiyonun giderilmesi için ilaç tedavisine başlanır. Reçete edilen antibiyotikler ile bu tedavi bir iki hafta içerisinde tamamlanır.
 10. Diş köklerindeki ve çene kemiğindeki enfeksiyonun tedavi edilmesiyle kalıcı dolgu ile tedavi tamamlanır. Bu tedavinin sonlanmasından sonra dahi ağrılarınız bir iki gün daha devam edebilir. Bu ağrılar ise doktorunuzun tavsiye edeceği ağrı kesiciler ile tedavi edilecektir.

Kanal tedavisi ağız sağlığınız için son derece önemli bir yere sahiptir. Kanal tedavisi yaptıran hastalarımızın yorumlarında da görebileceğiniz gibi kliniğimiz bu tedavinin doğru şekilde yapılması için gerekli olan tüm teknolojik donanıma sahiptir. Güvenilir kliniklerde yapılmadığında birçok farklı problem ile karşılaşma tehlikesi mevcuttur. Yüksek teknoloji ile donatılmış kliniklerde bu tedaviyi gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Kanal tedavisi sayesinde kendi dişinizi güvenle kullanabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal Tedavisi Fiyatları Ne Kadar? 

Hastanemizde Kanal tedavisi Fiyatları 1.100 TL ‘den Başlamaktadır. Kanal Tedavisi fiyatları için daha detaylı bilgi almak için hemen bizi arayabilirsiniz.

Kanal Tedavisi Randevunuzu hemen oluşturmak için tıklayın