bg_image
Kanal Tedavisi Fiyatları 2023 için yorumlar kapalı
Posted By

admin

Kanal Tedavisi Fiyatları

Kanal Tedavisi Fiyatları 2023

Kanal Tedavisi Fiyatları 2023

Kanal tedavisi, diş pulpasın da bulunan hastalıkları tedavi etmek için yapılan tedavi işlemlerine verilen genel isimdir. Endodontin kanal tedavisinin diğer bir adıdır. Diş pulpası, dişin iç kısmında bulunan damar ve sinir topluluğuna verilen isimdir. Dişi besleyen bağlayıcı doku, kan damarları, sinirler ve lenflerden oluşur.

Kanal tedavisi (endodonti), diş pulpasına kadar ilerlemiş diş hastalıklarının tedavisi ve teşhisi ile kapsar. Pulpa kanal tedavisi ile yerinden alınır ve özel materyaller ile doldurulur. Kanal tedavisi yapılmadığı sürece diş çekimi gibi kötü sonuçlara gidebilir. Pulpa da bir enfeksiyon gelişmişse veya kalıcı bir hasar oluşmuşsa kanal tedavisi yapmak zorunda kalınabilir. Çürük dişlerin tedavi edilmemesi sonucunda , diş minesi ve dentini aştıktan sonra, pulpaya kadar ulaşıp pulpa enfeksiyonuna neden olabilir.

Kanal tedavisi yapılacak dişin durumuna, yapısına (kesici, küçük azı, büyük azı), enfeksiyon derecesine ve daha önce bir endodonti (kanal tedavisi) tedavisi görüp görmediğine bağlı olarak değişir. Kanal tedavisinin fiyat artırıcı faktörlerinden biri de yapılacak dişin azı dişi olmasıdır. Çünkü azı dişlerinde doldurulması gereken daha fazla kanal olduğu için fiyat arttırıcı faktörler arasına girmektedir. Kök morfolojisi, diğer dişlere göre daha komplikedir.

Dolayısıyla diş kanal tedavisi fiyatları 2020 yılı içinde de yine bir azı dişi söz konusu olduğunda fiyatlar artabilir. Daha önceden tedavi görmüş fakat enfeksiyon tekrar etmiş dişlerde ise öncelikle o eski kanal dolgusunun sökülmesi ve ardından rutin tedavi protokolünün ilerletilmesi gerekir.

 

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Kanal tedavisi uygulanması eğer ideal şartlar varsa ise tek seansta bitirilebilir. Kanal uygulanması kanal sayısı az olan tek köklü dişlerde tedavi süreci bir saat sürmektedir. Fakat daha fazla köke sahip olan ve daha fazla işlem gerektiren dişler için tedavi süreci yaklaşık bir buçuk saattir. Bu süreler genel olarak bu şekildedir. Tedavi edilecek olan dişin sağlığına, yapısal özelliklerine, ağız içi konumuna (kök sayısı için) ve diş doktoruna göre değişiklik gösterebilir.

İdeal şartlar yoksa, yani dişte iyileştirilmesi gereken ciddi enfeksiyon, iltihabi bir akış varsa; seanslı tedavi gereklidir. Seans sayısı iki, üç, gibi artış gösterbilir. Ara seanslarda dişin içine yerleştirilecek ilaçlar ile dişin sağlığına kavuşturulması amaçlanır. İyileştirildiğinde ise kanal dolumu yapılır ve tedavi sona ermiş olur.,

 

Kanal Tedavisi Yaptıranlar

Gülay Kesik
Boğaziçi Diş Hastanesine gitmeden önce diş doktorlarına gitmekten çok korkardım. Fakat şimdi Boğaziçi Diş Hastanesine gittiğim de bu korkularımı yendim ve artık korkmuyorum. Verdiğiniz hizmet ve güler yüzünüzden dolayı çok teşekkür ederim.

Emir Denizhan
Ben daha önce diş doktorlarına çok fazla gittim. Dişlerimdeki sorunları hiçbir doktor gideremedi. Ta ki Boğaziçi Diş Hastanesine gidene kadar. Doktorların ve orada çalışan personellerin çıkardıkları işler, ilgi ve alakaları benim çok hoşuma gitti. En önemlisi de dişlerimdeki sorunları gidermiş olmaları. İyi ki Boğaziçi Diş Hastanesini seçmişim.

 

Online Randevu

Online Randevu

Kanal Tedavisi Fiyatları 2023 yılı için Fiyat Listemiz Aşağıdaki Gibidir.

İki Kanal (Dolgu Dahil) 1.450 TL

Üç Kanal (Dolgu Dahil)  1.600 TL

 İlave Her Kanal İçin 450TL

Hizmetlerimiz ve Kanal Tedavisi fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız>> http://bit.ly/bogazicidisdanisma

 

Kanal Tedavisi Randevusu için hemen tıklayın