bg_image
Ortodonti̇ Fiyatları 2023 için yorumlar kapalı
Posted By

admin

Ortodonti Fiyatları 2023

Ortodonti̇ Fiyatları 2023

Ortodonti̇ Fiyatları 2023

Ortodonti diş hekimliğinin hastalara estetik bir gülüş sunma açısından önemli bölümlerinden biridir. Birçok günümüzde estetik kaygılar yaşamakta ve daha güzel görünebilmek için bir sürü işlem yaptırmaktadır suratına. Botoks, yüz gerdirme, ameliyatlar bu işlemler arasında yer alır. Ancak tüm bunları tamamlayacak en doğru parça her zaman güzel bir gülüştür. Bu konuda da diş hekimlerine başvuruda bulunurlar.

Neden ortodonti  tedavisine ihtiyaç duyuyoruz?

– Genetik sebepler

– Erken diş kayıpları

– Çene şeklini ve dişlerin konumunu etkileyecek kötü alışkanlıklar

– Küçük çene yapısına sığmayacak büyük dişlere sahip olmak

– Bazı kromozomal hastalıklar

Ortodonti ağzınızda yer alan mevcut dişler ile sizlere estetik algılara uyan bir gülümseme tasarlar. Uzun ve zorlu bir süreç gibi gelebilir belki ama sonucun kesinlikle harika olduğu bir tedavidir.

Ortodonti tedavi için en uygun zaman ne zamandır?

Sadece şu yaşlar arasında ortodontik tedavi yapılır diye bir kural yoktur. Bazen yetişkinlerin bazen de küçük çocukların ağızlarında teller ile gezdiğini günlük hayatınızda görmüşsünüzdür. Maliyetli bir tedavi olduğu için bazen insanların bunu ertelediğini görebilirsiniz. Ancak çocuklar ilk dişini çıkarmaya başladığı andan itibaren düzenli olarak kontrollere götürüldüğünde hem ilerideki ortodontik tedavi ihtiyacı azaltılabilir hem de tam zamanında müdahale edilebilmesini sağlar.

Ortodonti̇ Fiyatları 2023

Ortodonti uzmanlığı yapmak hekimler için zorlu bir süreç. Ortodontik tedavi yaptırmak da hastalar için zorlu bir süreç. Alınan malzemeler sürekli artarken tedavinin fiyatlarının artması kaçınılmaz doğal son oluyor. Ortodonti fiyatları 2023’e baktığımızda yeni bir fiyatlandırmanın sizleri bekleyecek olması tabiî ki de tahmin edilebilir.

– Ortodontik tedavinin birkaç farklı şekli vardır.

– Küçük yaşlarda bazı takıp çıkarılabilen apareyler ile tedavi.

– Sabit braketler ile yapılan tedavi. Bu braketlerin metal görünümlü olanları ve şeffaf olanları olmak üzere çeşitleri de mevcuttur.

– Güncel bir yaklaşım olan şeffaf plaklar ile yapılan tedavi.

– Hastanın ihtiyaçlarına ve maddi durumlarına göre bu tedavi seçenekleri arasından en uygun olanlar seçilmektedir.

Ortodontik tedavi ile elde edeceğiniz tek kazanım estetik olmayacak tabiî ki de. Aynı zamanda daha etkin bir çiğneme ve daha etkin bir konuşma fonksiyonuna sahip olacaksınız. Tüm bunlar sizin hayatınızı daha güzel bir hale getirecek. Daha iyi bir çiğneme yaparak daha iyi bir sindirim sağlayabileceksiniz.

Bu sayede bu tedavilerin sizin sadece ağız içinizi etkilemediğini de fark edeceksiniz. Eğer çenelerinizin kapanış bozuklukları varsa bunlar da düzeltilmiş olacak. Dişlerinizin yerleri değişeceği için dilinizin konumu da değişecek ve bu sayede daha iyi bir telaffuza sap olarak daha iyi konuşabileceksiniz. Ve en önemli şeylerden biri de tüm bunlar sizlerin özgüvenini daha da çok arttıracak.

 

Ortodonti Tedavi Fiyatları 2023

Ortodonti Tedavi Fiyatları 2023

Ortodonti tedavi süreci ne kadar sürüyor?

Kişiden kişiye ve hastaların ihtiyaç duyduklarına bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama olarak 2 ile 3 Yıl arasında bir süreden bahsedebiliriz. Yani sizlerin bu tedavi için ödediği para yaklaşık 3 yıllık bir süreci içerisinde barındırmaktadır. Bunları göz önünde bulundurarak tedavilerin fiyatını değerlendirmeniz aha sağlıklı olacaktır.

Günümüzde ortodontik tedaviye ihtiyacı olan kişi sayısı oldukça fazladır. Sizlerinde muhakkak dikkatini çekmiştir bu oranın fazlalığı. Artık insanların daha bilinçli olmasından da kaynaklanarak bu tedavi için hastanelerine başvuran hasta sayısı oldukça fazladır. Çünkü çoğu insanın ağzında çapraşık dişler bulunmakta ve atta bazılarının daha da büyük problemleri olmaktadır. Ve bunun da tek çözümü ortodontik tedavidir.

Peki ağrılı bir süreçten mi bahsediyoruz?

İlk başlarda hastalar dişlerinde bir sıkışmışlık hissi aynı zamanda şiddetli diye tabir ettikleri ağrıları olur. Ancak bu durum zamanla hafifleyerek devam eder. Hele dişlerin konumlarında düzelmeler görmeye başladıkça bu ağrılar daha da azalmaktadır.

Ortodonti fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?

Tedavi için öncelikle hastalar detaylı bir şekilde muayene edilmektedir. Hastalardan bazı filmler istenmektedir. Bunların sonucunda bir tedavi planlaması çıkarılmaktadır. Bunun için tedavide kullanılacak materyal çeşitleri ile ilgili hastanın da fikrine yer verilmektedir. Hastanın tedavisinin karmaşıklığına göre belli bir fiyat çıkarılmaktadır. Gerektiği durumlarda diş çekimleri, diş dolguları, kanal tedavileri de yapılmakta ve ortodontik tedaviye sonrasında başlanmaktadır.

Metal braketler seramik braketlerden da uygun fiyatlıdır. Estetik olarak kötü görünmekle beraber ikisini de birbirlerine göre avantaj ve dezavantajlı özellikleri bulunmaktadır. Tüm bu konularda hastaya bilgilendirme yapılır. Hastanın beklenti ve istekleri ne yönde ise ona göre bir karar verilir. Her ikisi ile aynı sonuç alınmaktadır.

Bunların yanı sıra çok güncel bir yaklaşım olan halk arasında şeffaf plak olarak bilinen yeni bir yöntem daha geliştirilmiştir. Hastalar bunu da talep edebilmektedir. Tabi diğer yöntemlere oranla çok daha estetik bir yöntem. Ancak maliyet olarak da çok daha yüklü bir yöntemdir. Bunun için herkes tercih etmeyebilir. Ama bunu yaptıramamak da büyük bir kayıp değil tabiî ki.

Ortodonti tedavi fiyatları 2023 aynı zamanda şehirlerdeki klinikler arasında da farklılık göstermektedir. Kliniğin bulunduğu şehir bulunduğu semt ve konum fiyatlar arasında farklılık yaratmaktadır. Aynı zamanda devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde de bu tedavi uygulanmaktadır. Hatta belli dönemlerde devlet tarafından bu tedavinin ücretinin bir kısmı azı hastalar için karşılanmaktadır. Tüm bunlar hastalar tarafından araştırılması gereken konulardır.

Ancak bazen yetişkin hastalar sadece estetik kaygılar nedeni ile bu tedaviyi yaptırmak istemektedir. İşte bu hastaları tedavi masrafları devlet tarafından maalesef karşılanmamaktadır. Bu hastaların kendilerine uygun özel klinikleri tercih etmeleri önerilir.

 

Ortodonti̇ Fiyatları 2023

Ortodonti̇ Fiyatları 2023

Ortodonti tedavi yaptıran hastaların tedavi sonundaki yorumları 

Hastalara tedavi sürecini ve sonrasındaki duygu ve düşüncelerini sorduğumuzda onlardan genelde alınan ilk tepki güzel ve büyük bir gülümseme oluyor. Bu soruyu yönelttiğimiz hastalardan biri 17 yaşındaki Hatice. Hatice’nin tedavi biteli daha çok kısa bire süre geçmiş. Braketleri sadece 2 ay önce çıkarılmış. Tedavisi 2,5 yıl sürmüş. Önceden ön dişlerindeki çapraşıklıklar çok kötü göründüğü mutsuz olduğunu söyleyen Hatice bu yüzden ağzını çok açarak gülmediğini ve sırf bu çapraşıklıklar yüzünden dişlerini çok iyi temizleyemediğini ifade ediyor.

İlk taktırdığında da diş tellerinin metal görüntüsünden rahatsız olduğunu ve biraz canının acıdığını söylüyor. Ancak sonrasında da çok fazla alışmış ve çıkartılırken de üzülmüş. İlk çıkarttırdığı dönemde yeni hali ona farklı gelmiş. Ama herkes tarafından çok beğen toplamış. Yine olsa kesinlikle hiç tereddüt etmeden yaptıracağını yineliyor. O zamanlar annesinin ve babasının zorlamasıyla yaptırmış ancak şu an kendi isteği ile koşarak gideceğini söylüyor.

Ortodontik tedavi için bazı klinikler dolar üzerinden ücret istiyor. Evet bu durum Türkiye’deki hastaları zorlayabilir fakat sizler için daha uygun fiyatlar belirleyen ve uygun ödeme koşulları da sunmakta olan birçok klinik var. Bunları araştırdığınızda bulabilirsiniz. Yani zaten çok pahalı diyerek vazgeçmenize gerek yok kesinlikle. Çünkü işin sonu çok güzel bir yere çıkacak. Bunun için değeceğinden emin olabilirsiniz. Güzel ve daha etkili fonksiyona sahip dişler. Kesinlikle bu lüksü hak edenlerden biri de siz ve çocuklarınız.

Online Ortodonti Randevu