bg_image
Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2023 için yorumlar kapalı
Posted By

admin

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2023

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2023

Kısmı diş eksikliklerinde veya tek bir dişteki ileri madde kaybında uygulan protezlerdir. Hastanın, diş eksikliği, konuşma ve estetik açıdan görüntü bozukluğuna yol açan dişlerini tamamlarlar. Bu tür protezlerde hastanın çiğneme kuvvetini kaldırabilecek dirence sahip olması ve estetik olarak, diğer diş yapıları ile benzerlik göstermesi hedeflenmektedir.

Eksik dişlerin giderilmemesi ağız ve diş sağlığını bozar. Her bir diş, bir diğerini tamamlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bir diş kaybedildiğinde, diğer dişler kayıp dişin oluşturduğu boşluğa doğru zaman içinde hareket eder veya eğilirler. Karşı çenedeki diş de boşluğa uzar. Bu alışılmadık diş hareketleri, hem dişte hem de dişetinde gerilimlere yol açar. Bütün bunlara ilaveten, dişeti ve kemik dokularda tahribat meydana gelir. Normal – doğal diş temasları bozulduğu için, dolayısıyla fizyolojik temizlik de engellendiğinden, dişler çürümeye eğilimli hale gelirler.

Zirkonyum, estetik diş hekimlerinin tedavi uygulamalarında sıklıkla kullandıkları bir yöntemdir. Dişlerdeki mevcut bozuklukların giderilmesinde kullanılan zirkonyum diş kaplama yönteminin rağbet görme nedeni ise, dayanıklılığı ve estetik bir görünüm ortaya koymasıdır. Bunların yanı sıra zirkonyum kaplamalar, ışığa duyarlılık gösterir ve doğal diş görüntüsü ortaya koyar. Ön ve arka dişlerde rahatlıkla uygulanabilen bu tedavi yöntemi, diş ve diş eti sağlığını desteklemesi ile estetik görünüme yeni bir boyut kazandırmıştır.

Ağız içerisinde metal malzemelerin kullanımının azalması ve yerine ışık geçirgenliği ile doğal bir görünüm veren zirkonyum alaşımın tercih edilmesi, özellikle ön dişlerde önemli farklar yaratmaktadır. Peki, hem doğal görünüm sağlaması hem de dayanıklılığı ile ön plana çıkan bu yöntemin maliyeti nedir? Zirkonyum diş kaplama fiyatları neye göre belirlenmektedir?

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2023

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2023

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları 2023 yılında Neye Göre Belirlenir?

Zirkonyum diş kaplama; sıcağa dayanıklı, beyaz renkli, saydam ve aynı zamanda metale karşı alerjisi olan insanlar için oldukça ideal bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi sonucunda sıcak ve soğuk hassasiyeti oluşmadığı gibi, yeme içme alışkanlıklarına bağlı olarak oluşan renklenmeler de en aza indirgenmektedir. Zirkonyum kaplamanın sağladığı kolaylık ve kişilerin yaşam kalitesine olan katkısı, kullanım sürecinde çok daha net bir şekilde fark edilecektir.

Zirkonyum diş kaplama fiyatları ise özellikle kullanılan malzeme kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Ancak fiyatları etkileyen tek faktör malzeme kalitesi değildir. Bunun yanında hastaya uygulanacak olan diş sayısı, diş hekiminin ve teknisyenin tecrübesi ve yine hastanın ağız yapısı da fiyatları belirleyen önemli faktörler arasında yer almaktadır.

Zirkonyum uygulaması sırasında kullanılan malzemelerin neredeyse tamamı yurtdışından gelmektedir. Bu nedenle zirkonyum diş kaplama fiyatları kur dalgalanmalarından da direkt olarak etkilenmektedir. Euro ya da Dolar’daki herhangi bir artış, zirkonyum fiyatlarında değişiklik yaşanmasına neden olacaktır. Ayrıca uygulamayı yapan hekimin tecrübesi ve teknisyenin özeni, yapılan işin kalitesinde belirleyici rol üstlenmektedir. Bunların yanı sıra hastanemizde zirkonyum diş kaplama fiyatları  hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ancak zirkonyum kaplama uygulamaları ve fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, tecrübeli hekimlerden kaliteli bir hizmet almanın farkını yaşayabilirsiniz.

Hizmetlerimiz ve Zirkonyum Diş Kaplama fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız>> http://bit.ly/bogazicidisdanisma