Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliğinde amaç sağlıklı, kaliteli ve kişiye özgü gülüş tasarımının elde edilmesidir.

Gülüş Tasarımı:

Gülüş tasarımı, kişinin ihtiyaç ve beklentilerini hedef alarak yüz şekli, cinsiyeti, yaşı, dudakları, ten rengi ve diş eti formu gibi temel unsurları bir bütün olarak ele alındığı uygulamalardır. Genellikle diş beyazlatma, porselen laminate veneer, dental implant veya diş eti şekillendirme gibi bir ya da bir kaç işlemin birlikte uygulanmasıyla elde edilir. Estetik diş hekimliği kapsamında İstanbul Anadolu Yakası Boğaziçi Diş Dünyası Polikliniğimizde gerçekleştirdiğimiz tedavilerimiz şu şekildedir; Empress(Full porselen dişler), Porselen Lamina Veneer Uygulaması, Zirkonyum Diş Kaplama, Pembe Estetik (Diş eti estetiği), Diş Beyazlatma, Diş Kristali, Estetik Dolgu Uygulamaları, Inley ve Onley Dolgular, Diş Dövmesi

Pembe Estetik:

Pembe estetik adı verilen diş eti estetiğinin en çok ihtiyaç duyulduğu durumlar çoğunlukla diş etlerinin fazla göründüğü ya da dişlerin kısa göründüğü durumlardır. “Gummy smile” adı verilen bu hastalarımız basit bir diş eti şekillendirme operasyonu ile rahatlıkla tedavi edilebilmektedirler.

Diş Beyazlatma (Bleaching) Uygulamaları:

Diş beyazlatma olarak bilinen Bleaching, tüm dünyada en çok önerilen ve kullanılan bir tekniktir. Son derece güvenli, uzun vadede kalıcı sonuçlar elde edilmesini sağlayan ve hiçbir yan etkisi bulunmayan işlemler dizisidir. Ofis tipi diş beyazlatma ve ev tipi diş beyazlatma olarak iki ayrı yönteme sahiptir. Hasta ve hekim işbirliği ile istenilen tekniğe karar verilebilir.

Porselen Laminate Veneer:

Porselen laminate veneer uygulamaları, dişlerin tamamen kaplanmasını gerektirmeyen durumlarda, yalnızca ön yüzlerine yaprak şeklinde yapıştırılan estetik işlemler dizisidir. Özellikle dişler arasında renk farklılıkları olan kişilerde, dişlerinde şekil bozukluğu bulunanlarda, ön dişlerinde aralık veya çapraşıklık olanlarda rahatlıkla uygulanabilir. Dişinin rengini, şeklini ve boyutlarını değiştirmek amacıyla uygulanabilecek ideal bir işlemdir.

Inlay ve Onlay Dolgular:

Doğal dişin çürük ya da travma gibi nedenlerle çiğneme yüzeyinin zarar görmesinden dolayı standart dolgu veya kaplamalar yerine tercih edilen restorasyonlara ınlay-onlay dolgu adı verilir. Doğal dişlerde meydana gelen büyük kayıplarda normal dolgular yeterli işlevi gösteremeyebilirler. İnley – onley uygulamaları sayesinde dişlere istenilen işlev geri kazandırılır. Dişteki madde kaybına göre özel seramik maddelerden laboratuvar ortamında porselen dolgular hazırlanarak dişin eksik kısmına yapıştırılır.

Dental İmplant Uygulamaları:

Diş implantları kaybedilen ya da eksik olan dişlerin yerine yerleştirilen, çene kemiği içine uygulanan ve kemikle kaynaşarak kendi doğal diş kökünüzün görevini üstlenen parçalardır. Dental implant diş, doku dostu titanyumdan üretildiği için vücuda herhangi bir yan etkisi ya da zararı yoktur.
Online
Randevu
BİZ SİZİ ARAYALIM

Formu Doldurun. Biz Sizi Arayalım.

BDD Boğaziçi Diş