bg_image
implant Fiyatları 2023

İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi

Dental implantlar çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Bunlar eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen titanyumdan üretilmiş vidalardır. Bu vidalar uzman diş hekimleri tarafından steril ortamlarda küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilirler. Bu işlem sonrasında yaklaşık olarak iki-üç ay içerisinde implant çene kemiğine tamamen tutunur.Bu aşamalardan sonra gerçek bir diş kökünün yerini alan implant, üzerine konacak protezi taşıyacak duruma gelir. İmplant uygulamasının yapılabilmesi için, öncelikle implantı destekleyecek kemik yapısının ve diş etlerinin yeterli miktarda ve sağlıklı olması gerekir. Bunlar olmadığı durumda ilave kemik cerrahisi uygulamaları (sinüs lift, otojen blok kemik greft) ile de implant yapılır ve başarı oranı çok yüksektir.
implant tedavisi

implant tedavisi

İmplant Tedavisi

Uygulanan tedavinin tamamlanması hastanın durumuna ve yapılan işlemlerin içeriğine bağlı olarak değişir. Hastaların kemik yapısı ve dişlerinin durumuna göre yaklaşık olarak iki-üç ay sonra kalıcı protezler yerine takılarak tedavi tamamlanır.Bu tedaviler uzman diş doktorları tarafından steril bir ortamda steril malzemeler kullanılarak uygulanmalıdır.Tamamlanan implant destekli protetik tedaviden sonra, implantların uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi için bireysel ağız ve diş bakımına gerekli özen gösterilmeli ve 6 aylık periodlarla düzenli olarak diş hekimine kontrollere gidilmelidir.Ağız içine takılan yabancı maddelere kendi dişlerinizden daha fazla önem vermeniz gerekir. İmplantlar temizliği kolay olan ve fazla zaman almayan özelliğe sahiptir. İnsanlarda diş sağlığı ve başarılı bir diş tedavisi için en önemli etken ağız ve diş sağlığına verilecek önemdir. 

İmplant Tedavisi Fiyatları

Fiyatlar Türk Diş Hekimleri Birliğinin İmplant Diş Tedavi Fiyatları
  • Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Dahil Değil) (KDV dahil) = 250 Euro
  • Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) = 1500 TL den başlayan fiyatlar

İmplant Tedavisi Yorumları

Yasemin ERKAN: iki sene önce iki dişimi implant yaptırdım. Var mı yok mu belli değil. Hata en beğendiğim ağzımda memnun olduğum tek dişlerim diyebilirim. Hem estetik olarak çok hoş duruyor hemde kullanımı gayet kolay. Yapım sürecinde de illaki zrolukları oluyor ama korkulan gibi zor geçmiyor.Fatih SATIR: üç sene önce implant tedavisi yaptırmıştım artık o kadar alıştım ve kendi dişimden bir farkı yok ki hangisine yaptırdığımı karıştırıyorum. Dün bir dişime daha yaptırdım. Bu sefer daha kolay oldu gibi geldi. Keşke maddi imkanım daha fazla olsa diğer ugulamalar yerine implantı tercih ederim. Çevremde sorun yaşayan herkese tavsiye ediyorum. Tabiki yaptırdıdğınız doktor ve dayanıklı olması için kullandığı malzeme çok önemli. Sizde hemen implant tedaviniz için bize ulaşın

bit.ly/bogazicidental

implant yaptıranların yorumları

implant yaptıranların yorumları