bg_image
İmplant Diş Fiyatları 2022 2023 için yorumlar kapalı
Posted By

admin

implant diş fiyatları

İmplant Diş Fiyatları 2022 2023

İmplant Diş fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Bu yazmızda size implant nedir, implant yapılması ve 2023 implant fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

Ağız bakımımızı iyi yapmamız dişlerimizin sağlıklı olması açısından önemlidir. Ağız bakımımıza ne kadar fazla önem gösterirsek o kadar sağlıklı ve daha iyi görünen dişlere sahip oluruz. İyi bakılmayan özen gösterilmeyen dişler zamanla çürür ve diş kayıplarına neden olur. Günümüzde en çok uygulanan yöntemlerden biri implant tedavisidir.

İmplant; eksik dişlerin yerini doldurmak için çene kemiğine yerleştirilen ve protezlerle destek sağlanan yapay diş kökleridir. İmplantlar uzun ömürlüdürler ve yaşam boyu bir sorun yaşamadan kullanılabilirler, genel olarak titanyumdan yapılırlar. Bu tedavinin uygulanabilmesi için kemik yapısının uygun olması gereklidir. Eğer kemik yapısı implant yapmaya uygun değilse cerrahi işlemlerle uygun hale getirilebilir. İmplant Diş fiyatları genellikle yıldan yıla ve kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir.

İmplant Kimlere Yapılabilir?

Sağlık durumu iyi olan, çene kemiğinde implantı destekleyebilecek oranda kemik yapısı bulunan, sağlıklı diş etine sahip, ağız bakımına özen gösteren bireylere implant diş uygulaması yapılabilir. Eğer kemik oranı implant yapmaya yeterli değilse cerrahi müdahalelerle uygun altyapı hazırlanır ve implant diş uygulanabilir.

İmplant Diş Yapım Aşamaları

 • Öncelikle sorunlu lan diş çekilir ve bölge temizlenerek enfeksiyon riski ortadan kaldırılır.
 • Daha sonra çekilen dişin yerinde boş kalan kemiğe implant vidası yerleştirilir.
 • Ağız içindeki boşluğa ve dişlerin yapısına göre ölçü alınır.
 • Diş hazırlanır
 • Hazırlanan diş protezi implantın üzerine yerleştirilir

Tüm bu aşamalar hekim kontrolünde ve doktorun önerdiği aralıklarla, önerdiği şekilde yapılır. İmplant tedavisinde en iyi sonucu alabilmek ve uzun yıllar sağlıklı şekilde kullanabilmek için için önemli olan adımlardan biri hekiminizin önerilerini uygulamak ve kontrollere düzenli olarak uymaktır.

İmplant Diş Fiyatları 2022-2023

Fiyatlar Türk Diş Hekimleri Birliğinin İmplant Diş Tedavi Fiyatları

 • Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Dahil Değil) (KDV dahil) = 250 Euro
 • Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) = 1500 TL den başlayan fiyatlar

İmplant Diş Fiyatını Neler Etkiler?

 • Hekimin tecrübeli olması implantı etkileyen en önemli faktörlerdendir
 • İmplant markası
 • İmplant firmasının fiyat politikası
 • İmplantın kalitesi
 • İmplantın uygulanacağı kliniğin fiyat politikası
 • Türk Diş Hekimleri Birliğinin o yıl için belirlediği en az uyulması gereken tarife

İmplant Diş Fiyatının Belirlenmesi

İmplant fiyatı için buradan tam bir tutar söylemek pek sağlıklı olmayacaktır. En iyi ve doğru fiyat bilgisini ve aklınızdaki soruların cevabını hekim ile görüşerek alabilirsiniz. Görüştüğünüz hekim yapılacak işlem, kullanılacak malzeme, implant sayısı ve gerekli işlemler için bir fiyat belirleyecek ve gerekli bilgileri sizinle paylaşacatır. Tek bir diş için implant fiyatı genel olarak 225 Euro’dan başlamaktadır.

İmplant Diş Fiyatlarının Farklı Olma Nedenleri

İmplant Diş fiyatları; implantın markası, uygulanacak olan implant sayısı, uygulayacak olan hekime göre değişiklik gösterir. İmplant Diş fiyatları yıldan yıla da değişiklik göstermektedir.

İmplant tedavisi bu alanda uzman ve deneyimli hekimler tarafından yapılmalıdır. Tedaviyi uygulayacak olan hekimin uzmanlığı ve tecrübesine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

İmplant tedavisinde kaliteli malzeme kullanılması hem implantın ömrünü uzatarak çok uzun yıllar kullanılmasını sağlar hem de daha sağlıklı olacağı için olası bir sağlık probleminin önüne geçilmiş olur. Bu yüzden implant tedavisinde kullanılan malzeme çok önemlidir.

Kişiye yapılacak olan implantın sayısı da fiyatı etkiler. Yapılan her implant için hekim veya klinik tarafından bir fiyat belirlenir.

İmplant fiyatını etkileyen diğer önemli etken diş implantın uygulandığı gün mü takılacak yoksa daha sonraki bir gün mü takılacak sorusudur. İki farklı teknik uygulandığı için maliyette farklı olabilmektedir.

implant diş fiyatları

implant diş fiyatları

İmplant Diş Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde birçok implant çeşidi kullanılmaktadır. Bu çeşitlerden en yaygın olarak kullanılanı vida implant çeşididir. Kullanılacak olan implant çeşidi hekim tarafından yerleştirilecek alan ve dokuya göre belirlenir. 5 çeşit implant vardır; subperiostal implant, intramukozal insert, endodontik stabilizatörler, endostal implantlar, transmandibular implantlar.

Subperiostal implantlar: Kafes biçiminde ince metalalaşımdan elde edilir. Çene kemiği cerrahi müdahaleyle hekim tarafından açılır. Açılan kemikten ölçü alınır. İmplant diş hazırlanır. Subperiostal implant kemik üzerine yerleştirilir.

İntramukozal insert: Titanyum yapılı implant çeşididir. Genellikle protezlerde retansiyon artması için tercih edilir.

Endodontik stabilizatörler: Zayıf olan diş köklerini sabitlemek için tercih edilir.

Endostal (Endosseöz) implantlar: Bu implantlar, kemik içerisine yerleştirilir. Bu yöntem sayesinde implant kemikle beraber hareket eder.

Transmandibular (Transosseöz) implantlar: Bu implantlar alt çene için kullanılan implant türüdür. Sadece tek bir bölgeye uygulanabildiği için fazla tercih edilmez.

İmplant Diş Tedavisi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Yeterli hijyen sağlanamadığında enfeksiyon riski ortaya çıkacağı için ağız ve diş bakımının tedavi öncesi doğru bir şekilde yapılması gereklidir.
 • Çene kemiğinin uygun olup olmadığı implant yapımı öncesinde belirlenmelidir. Uygun olmadığı durumlarda implant tedavisine başlanmadan önce uygun hale getirilecek işlemler yapılmalıdır.
 • Uygulama sırasında anestezi uygulanacağı için kişinin anesteziye alerjisi olmadığı teyit edilmeli ve bir gece öncesinde yeme içmeye ara vermesi gerekli.
 • Uygulama sonrası ağrı olabileceği için gerekli ilaçlar verilmeli veya hekim tarafından reçete edilmeli. Çalışan kişilerin izinli sayılabilmesi için rapor yazılmalı.

İmplant Diş Tedavisi Uyguladığımız Hastalarımızın Yorumları

Zehra KAPLAN : İyi bir diş hekimi ve iyi bir malzemeyle uygun çene kemiğine yapılınca çok başarılı sonuçlar aldık. 2 yıl oldu yaptıralı. Normal diş gibi bakımını sağlayıp özen gösterdiğinizde hiçbir sorun yaşamadan kullanabiliyorsunuz. İlk yapım aşaması biraz zorlasa da sonraki sonuç harika

Ali ESEN: 6 ay önce implant tedavisi oldum. Gözümde büyüttüğüm kadar sancılı bir dönem değil. Ben yapım aşamasını çok rahat ve sorunsuz bir şekilde atlattım. Şuan üzerinden 6 ay geçti ve çok memnunum hiçbir sorun yaşamadım. Tabiki bu sürecin sorunsuz ilerlemesinde doktor çok önemli. Mutlaka iyi ve tecrübeli bir doktora yaptırılmalı. Doktoruma burdan bir kere daha teşekkür ediyorum.

Elif TÜRKER: Yaklaşık 5 yıl önce yaptırdım. O kadar memnunum ki normal dişlerimden hiçbir farkı yok. Hiçbir sorun yaşamadım.

Yasemin ERKAN: iki sene önce iki dişimi implant yaptırdım. Var mı yok mu belli değil. Hata en beğendiğim ağzımda memnun olduğum tek dişlerim diyebilirim. Hem estetik olarak çok hoş duruyor hemde kullanımı gayet kolay. Yapım sürecinde de illaki zrolukları oluyor ama korkulan gibi zor geçmiyor.

Fatih SATIR: üç sene önce implant yaptırmıştım artık o kadar alıştım ve kendi dişimden bir farkı yok ki hangisine yaptırdığımı karıştırıyorum. Dün bir dişime daha yaptırdım. Bu sefer daha kolay oldu gibi geldi. Keşke maddi imkanım daha fazla olsa diğer ugulamalar yerine implantı tercih ederim. Çevremde sorun yaşayan herkese tavsiye ediyorum. Tabiki yaptırdıdğınız doktor ve dayanıklı olması için kullandığı malzeme çok önemli.

implant diş fiyatları

implant diş fiyatları

 

İmplant Diş fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.