bg_image
Diş Beyazlatma Üsküdar için yorumlar kapalı
Posted By

admin

Diş Beyazlatma Üsküdar Blog Resim

Diş Beyazlatma Üsküdar

Dişler; yıllar içerisinde çeşitli yiyecek, içecekler ve sigara tüketimi nedeniyle doğal beyazlıklarını yitirebilirler. Bu durumu düzeltmek için uygulanan işleme diş beyazlatma (bleaching) adı verilmektedir. Bleaching; porselen kaplamalar ile karşılaştırıldığında çok daha kolay, ekonomik ve güvenilir bir işlemdir. En sık karşılaşılan sorunlardan birisi olan dişlerde renk değişimi ve lekelenmeler için günlük olarak kullanılan diş macunları ise yetersiz kalmakta ve mutlaka bir diş kliniğini ziyaret etmek gerekmektedir. Sizlere Üsküdar’da hizmet veren tam donanımlı diş hastanemizde en iyi diş beyazlatma yöntemleri için hizmet vermekteyiz. Peki, dişlerin daha sağlıklı ve beyaz görünmesi için uygulanan yöntemler hangileridir?

İstanbul Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş rengi, tıpkı göz rengi gibi kişiye özgüdür. Dişin içerdiği elementlerin birbirine göre oranı ise dişin rengini belirlemektedir. Mine yüzeyi porlu yani gözle görülemeyen küçük delikli bir yapıya sahiptir. Bu sebeple de dişin doğal rengi, zaman içerisinde dış etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. Böyle bir durumda diş beyazlatma için tercih edilebilecek iki tip tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunlar, ofis tipi beyazlatma ve ev tipi beyazlatmadır.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Ofis tipi beyazlatma, ortalama olarak 20 dakikalık 2-3 seans halinde uygulanan bir işlemdir. Seanslar, istenilen sonuca ve dişin hassasiyetine göre azaltılıp arttırılabilmektedir. İşleme başlamadan önce kalıcılığı arttırmak için önce diş taşı temizliği yapılması gerekmektedir. Sonrasında ise diş rengi seçilir ve diş eti koruyucusu sürülür. Devamında diş beyazlatma için kimyasal jel dişlere uygulanır ve ışın ile jelin aktive olması beklenir. Jel, bir süre dişlerde bekletildikten sonra temizlenir ve dişlerin rengi kontrol edilir. Eğer gerek görülürse seanslara devam edilir.

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Evde yapılan beyazlatma işlemi ise yine diş hekimi kontrolünde gerçekleştirilmektedir. Kişinin ilk randevusunda diş hekimi hastanın dişlerinden ölçü alır ve bu ölçü ile dişlerin üzerine geçecek şeffaf bir plak hazırlar. Evde beyazlatma uygulanan kişi tarafından kullanılan bu şeffaf plak, hastanın dişlere beyazlatma maddesini uygulamasını ve aynı zamanda diş etlerinin korunmasını sağlamaktadır. Bu yöntem ile beyazlatma işlemi 30 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. Ev tipi beyazlatma işlemi ile 1-2 hafta içerisinde sonuç alınabilmektedir.

Tüm bunların yanında doğru prosedürler ile uygulanan beyazlatma işlemlerinin dişlere herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak dişlerinizin bu işlemin uygulanması için uygun olup olmadığı ile ilgili en net bilgiye ancak Üsküdar da bulunan Boğaziçi Diş Hastanemize ulaşabilirsiniz. Bizlere Whatsapp hattından veya 0216 695 29 98 numaralı telefonlarımızdan hemen randevunuzu oluşturabilirsiniz.