bg_image
Diş kaplama fiyatları 2022 2023 için yorumlar kapalı
Posted By

admin

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları Blog Resim 2

Diş kaplama fiyatları 2022 2023

DİŞ KAPLAMA NASIL YAPILIR?

Diş kaplama çeşitleri herkesin araştırıp gerekli analizlerin yapılmasının ardından hastaya en uygun yöntem araştırılarak seçilir. Günümüzde en çok tercih edilen diş kaplamaları metal destekli, zirkonyum, metal desteksiz ve empress kaplamalardır. Diş yapısı ve bütçeye uygun kaplama çeşidi seçilerek diş hekimleri tarafından uygulanır.

Diş kaplama tedavisi gerçekleştirilirken, ilk olarak doktor tarafından dişin tamamı ya da gerekli bölümü için ölçü alınır. Ölçüler dahilinde metal destekli porselen, zirkonyum, metal desteksiz porselen gibi maddelerden üst yapı çalışmaları yapılır. Diş kaplaması 2-4 seansta yapılmaktadır. Öncelikle dişler küçültülür ve ölçüler alındıktan sonra provalar yapılır. Diş kaplamaları yapıldıktan sonra bir süre sıcak ve soğuğa karşı hassasiyet yaşanabilir. Ancak zamanla bu hassasiyet yok olur.

Diş Kaplama Fiyatları

Diş Kaplama Fiyatları

KAPLAMA DİŞLER SAĞLAM OLUR MU?

Kaplama dişler dikkatli kullanıldığında 5-15 yıl kullanılabilmektedir. Diş kaplamaları dişlere uygulanırken yapıştırıcılar kullanılır. Zamanla ağız içerisindeki tükürük ve ısı dengesi sonrasında erime gösterebilir. Zirkonyum kaplama tercih edildiğinde kullanma süresi daha uzun olabilmektedir. Yapılan araştırmalar kaplamaların dayanıklılık süresinin hem kullanım hem de kullanılan maddeye göre değişiklik gösterdiğini ortaya koymuştur.

DİŞ KAPLAMANIN AVANTAJLARI

Hasar görmüş dişleriniz için tercih edebileceğiniz diş kaplamaları, ilk günkü görüntüsünü ve sağlamlığını kaybeden dişlerinizin daha estetik hale gelmesini sağlar.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

DİŞ KAPLAMA ÇEŞİTLERİ

Porselen laminate veneer

Zirkonyum kaplama

Metal destekli kaplama

Empress (full porselen) kaplama

Dişler için kaplama işlemi uygulamasının ardından günlük bakımları düzenli olarak yapılmalıdır. Günde 2 defa dişlerin fırçalanması gerekmektedir. Diğer yandan doktor kontrolüne düzenli olarak gidilmesi kaplama dişin ömrü açısından olumlu sonuçlar doğuracaktır. Aşırı sert yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Diş kaplama uygulamasında herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.

2022 2023 Yılı Diş kaplama fiyatları

Veneer Kron ( Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatı ) 175 Euro’dan Başlamaktadır.
Veneer Kron ( Porselen Diş Kaplama Fiyatı ) 1250 TL’den Başlamaktadır.
Laminate Veneer ( Seramik Diş Kaplama Fiyatları) 225 Euro’dan Başlamaktadır.
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )225 Euro’dan Başlamaktadır.

Hizmetlerimiz ve diş kaplama fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız>> http://bit.ly/bogazicidisdanisma

 

Hemen Diş Kaplama için Randevunuzu oluşturabilirsiniz.