bg_image
İmplant Diş Fiyatları için yorumlar kapalı
Posted By

admin

implant diş

İmplant Diş Fiyatları

İmplant Diş Fiyatları

Diş eksikliği olan bireyler, fonksiyonel ve estetik anlamda pek çok sorun yaşamaktadır. Çünkü diş eksikliği nedeniyle etkin bir çiğneme yapılamamakta ve dışarıdan bakıldığında kötü bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Diş kaybı, aynı zamanda kapanışın değişmesine neden olduğu için çene eklemi ile ilgili problemleri de beraberinde getirmektedir. Ayrıca oluşan estetik problemler ve konuşma bozuklukları, bireyin kendisine olan güvenini olumsuz yönde etkilemektedir.

İmplant tedavisi ise bu noktada devreye girmekte ve dişlerini kaybetmiş kişilere estetik görünüm ve iyi bir ağız sağlığı kazandırmaktadır. Gerek çiğneme hissinin normale yakın olması gerekse de mevcut dişlere herhangi bir müdahale uygulanmaması açısından önemli olan bu tedavi yönteminin fiyatları ise belli faktörlere göre değişiklik göstermektedir. Peki, implant diş fiyatları ne kadardır? Fiyatların belirlenmesinde etkili faktörler nelerdir?

İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

İmplant Diş Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İmplant, günümüzde doğal dişlere en yakın alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Geleneksel köprü ve protezlere kıyasla çok daha iyi bir konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlayan bu yöntem, aynı zamanda doğal diş görünümü de beraberinde getirmektedir. Eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini yeniden sağlamak amacı ile çene kemiğine yerleştirilen yapay diş kökleri, belirli bir kalınlığa ve genişliğe sahiptir. Bu nedenle de hastaya implant tedavisi uygulanabilmesi için çene kemiğinin implant vidalarını kabul edecek yükseklikte ve genişlikte olması gerekmektedir.

İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

İmplant diş fiyatları ise daha önce de belirttiğimiz gibi pek çok etkene göre değişiklik göstermektedir. Özellikle geç kalınmış tedaviler, daha uzun bir tedavi süreci gerektirmektedir. Bu nedenle hastalara tedaviyi ihmal etmemeleri önerilmektedir. Aksi halde daha fazla işlem uygulanacağı için tedavi için ödenecek ücret de artış gösterecektir. Bunların yanı sıra implant fiyatlarını etkileyen en önemli etmenlerden birisi kullanılacak olan implantın markasıdır. Ancak hangi implantı tercih etmeniz gerektiği konusunda hekiminizin tavsiyesini dinlemeniz hayati önem taşımaktadır. Çünkü en pahalı implantı tercih etmiş olmanız, en iyi sonucun elde edileceği anlamına gelmemektedir.

Diş hekiminiz; kemik ve yüz yapınız, ağız sağlığınız ve kemik hacminiz gibi faktörleri de göz önünde bulundurarak sizin için en uygun implantı belirleyecektir. Tüm bunların yanı sıra; implantın üzerine yerleştirilecek protezler, ileri görüntüleme teknikleri, ağız sağlığı durumuna göre uygulanacak cerrahi teknikleri ve hatta Dolar/Euro kurundaki değişiklikler dahi implant diş fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Hastanemizde implant fiyatları ise 125 Euro’dan başlayan fiyatlarla yapılmaktadır. Fakat implant diş uygulaması ve fiyatlar ile ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İmpant Randevusu için tıklayın

Hizmetlerimiz ve İmplant fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız>> http://bit.ly/bogazicidisdanisma