bg_image
İmplant Fiyatları 2023 için yorumlar kapalı
Posted By

admin

implant Fiyatları 2023

İmplant Fiyatları 2023

 • Hastanemiz de tek bir Diş İmplant yapılma ücreti 225 Euro’dan başlayan fiyatlarla başlamakta olup, oldukça titiz ve sağlam başarılı ekibimizdeki doktorlar ile harikalar yaratıyoruz.
 • Ekibimiz de barındırmış olduğumuz implant doktor hekimler alanları gereği oldukça profesyonel ve oldukça bilgi birikimine sahip, bu alanda oldukça kendini geliştirmiş ve başarı elde etmiş uzman hekimlerdir.

Hemen implant fiyatları 2023 için bizi arayabilirsiniz. 

İMPLANT NEDİR? İmplant Fiyatları 2023 Yılında Nedir?

 • İmplant; ağız da bulunan eksik dişlerin yerine yeni dişlerin konması amacıyla, çene içerisine yerleştirilen çoğunlukla da vida şeklin de olarak yapılan yapay bir diş kökü işlemidir. Çene kemiği içerisinde bulunan titanyum vücudun aslında kendi bir parçası olarak algıladığından dolayı implant işlemleri de çoğunlukla ve genellikle titanyum maddesinden yapılmaktadır. Ve implantların yüksek oran da doku uyumu nedeniyle başarı oranı da fazlasıyla ve oldukça çok yüksektir.
 • Diş hekimliğinde titanyumun aslında çok yaygın kullanım alanı bulma nedeni ve çok yaygın olarak kullanılması tek olarak görülen diş eksikliği vakalarından, hiç dişi olmayan hastalara kadar da çok geniş bir hasta kitlesinde tedavinin uygulanabilir olmasıdır. Bu implant uygulamasında komşu dişlere ve yahut da yanda bulunan diğer dişlere hiç müdahale edilmeden implant işlemi gerçekleştirilerek yapılmaktadır.
 • İmplant diş tedavi yöntemini bu kadar çok yaygın hale getiren ise gerek çiğneme hissinin normale en yakın olması, gerekse de diğer dişlere müdahale etmeden tedavi imkanı yaratması olmasıdır. Bu yüzden yaşadığımız yüzyılda yani günümüz de implant içeren yöntemler oldukça yaygın ve en çok uygulanan tedavi yöntemlerinden biri haline getirmiştir.

HANGİ DURUMLARDA İMPLANT YAPILMALIDIR?

 • Hastanın ağız sorunu olarak diş eksikliği mevutsa ve diş eksikliğinden dolayı kaynaklanmakta olan kişiler fonksiyonel ve estetik birçok sorun yaşamakta olmaktadırlar. Hastanın diş eksikliğin de etkin bir çiğneme gerçekleştiremediği için bu durum hastalar da oldukça besin tüketimini zor gerçekleştirmesinde etkili olurken bunun yanı sıra da kendilerinde yeterli bir özgüven bulamıyorlar.
 • Diş kaybı hasta da kapanışın da değişmesine neden olduğundan dolayı; çene ekleminde birden fazla sorunlara ve problemlere neden olabilir.
 • Ayrıca yine hasta da oluşabilen estetik problemler ve konuşma bozuklukları nedeni ile de kişilerin kendilerine güvenleri de etkilenebilmekte oluyor.
 • İmplant tedavileri hastaların dişlerini periodontal hastalık, çürük ve dıştan bir etki sonucu ile kaybetmiş olan ya da başka bir nedenle dişini kaybetmiş kişiler de iyi bir ağız sağlığı için ideal bir tedavi yöntemidir.
 • Hastalar da dişlerin eksik olduğu bölge ve kısımlar da zamanla çene kemiğinde erime gibi önemli rahatsızlıklar ve sorunlar meydana gelmekte olup sıkıntı yaşatmaktadır.
 • Hastalar da diş çekimini takiben implantın tedavi yönteminin hastaya uygulanmış olması bu erime miktar oranını önemli bir ölçüde azaltmakta oluyor.
 • Hastanın komşu ve yan dişlerden destek almadığından dolayı geleneksel köprülere göre daha koruyucu bir uygulama olmakla beraber ve bunun yanı sıra da çeneler de en son da yer alan dişlerin eksik olduğu durumlar da sabit bir protez yani kuron veya köprü gibi yapılamadığında, hareketli yani hasta tarafından takıp çıkartılan bir protez tercih edilmemesi söz konusunda ya da tamamen hiç diş bulunmayan dişsiz çene ve ağızlar da çene kemiği silikleştiğinden total protez kullanımı zorlaştığı için ve protezin ağız içerisinde oynamasını engellemek amacıyla da implantlar yapılmakta oluyor. Ve birden fazla hastanın tercihi oluyor.

  implant Fiyatları 2023

  implant Fiyatları 2023

DİŞ MUAYENE ÜCRETLERİ 2023

 • Hastalardan Ortodonti tedavisine başlamak ve yahut da herhangi bir bilgi almak için gelen hastalarımız için diş muayenesi ücretsiz olmaktadır.
 • Hastalarımızdan İmplant tedavisi yaptırmak istemeleri koşulunda diş muayenesi ücretsiz olmaktadır.
 • Hastalarımızdan Estetik gülüş tasarımı yaptırmak isteyen ve yahut da bu konu da bilgi almak için gelen hastalarımız için diş muayenesi ücretsiz olmaktadır.

DİŞ DOLGUSU FİYATLARI 2023

 • Diş dolgusu yapılan diş sayısına göre fiyatta farklılık göstermiş olsa da sadece tek bir diş için 600 TL den başlamaktadır.

KANAL TEDAVİSİ NEDİR?

 • Diş hekimliğinin aslında tek temel amacı dişlerin ağızda tutularak hastanın çiğneme fonksiyonunun devamlılığını sürdürmek ve diş kaybını olabildiği sürece uzatmaktır.
 • Dişlerin yapısına baktığımız zaman görüyoruz ki ağız içinde görülen kısımlara kuron, çene kemiği içinde bulunan ve kalan kısımlara da kök adını vermekteyiz ve bu isimler ile adlandırmış olmaktayız.
 • Dişlerin kuron kısımlarının yapısına baktığımız zaman dişeti ile çevrelenmiş olduğunu görmüş olmaktayız. Dişler sert ve yumuşak dokulardan oluşmakta olup ve dişin kuron kısmında bulunmakta olan sert dokular, dış yüzeyde bulunmakta olan mine ve onun altında yer alan dentin dokusu vardır.
 • Dişin kök kısmına baktığımız da ise, dışta sement ve altında ise yine dentin dokusu ile örtülü olduğunu görmüş olmaktayız. Mine, sement ve bunun yanı sıra dentinden oluşan bu sert doku kompleksi aslında içinde damar ve sinirleri bulunduran ve bağ dokusundan oluşan bir boşluğu çevrelemekte olmaktadır. Bu boşluğa biz pulpa boşluğu, içinde yer alan bağ dokusuna ise pulpa adı vermekteyiz.
 • Pulpa dokusu dişin gelişiminden dişin beslenmesinden ve dişin savunmasından sorumlu, diş için oldukça önemli olan dişe canlılık veren bir doku olma özelliğine sahiptir.
 • İşte bu diş için çok önemli bir özelliğe sahip olan pulpa dokusu zamanla git gide farklı farklı nedenlerle iltihap oluşumuna uğrayabilir ya da çürük oluşumuna sebep olabilir. Ve kanal tedavisi de aslında bu zarar gören pulpa dokusunu çıkartarak kanal boşluğunun temizlenmesi ve şekillendirilmesi ve daha sonra ise doku dostu kanal dolgu maddeleri ile doldurulması işlemidir. Bu işlemler bütününü kanal tedavisi olarak tanımlamış olmaktayız.

20 YAŞ DİŞ ÇEKİMİ AMELİYAT İLE Mİ OLUR?

 • Her gencin 20 yaş dişinin ameliyat ile alınması gibi bir kural ve yahut da bir zorunluluk yoktur. 20 yaş dişi her diş, ağız ve çene yapısına göre türlü türlü farklılık göstermekte oluyor.
 • 20 yaş dişi için klinik ve radyolojik muayeneler sonucunda hastanın dişinin çekilip çekilmemesine ya da eğer ki dişin çekilmesi gerekiyorsa diş çekiminin hangi yöntemlerle yapılacağına ve ya da nasıl bir tedavi uygulanması gerektiğine diş hekimi karar vermekte olur.
 • Yine ülkemiz de çok bilinen yanlışlardan bir tanesi olan her 20 yaş dişinin çekilmesinin zor ve tehlikeli olacağını diş çekiminin oldukça zor olacağını düşünmek çok büyük bir yanlıştır.
 • Çekilmesi düşünülen ve gerekilen 20 yaş dişinin konumu ve boyutları ve yahut da şekli normal bir diş çekimi ya da ameliyatla dişin alınmasına çekilmesine karar verilmesini sağlamakta olur.

GÖMÜLÜ DİŞ NE DEMEKTİR?

Gömüşü diş dediğimiz diş şekli aslında doğal sürme zamanları geldiği hal de çene kemiği içinde kalıp ve çene kemiğinden çıkamayan ve bunun yanı sıra normal yerini ve şeklini alamayan dişlere gömülü diş adı verilmekte oluyor. En sık olarak aslında 20 yaş dişleri karşımıza çıkmakta olup bunun yanı sıra da köpek yani kanin dişleri gömülü dişler arasında yer almaktadır.

implant fiyatları 2023

implant fiyatları 2023