bg_image
İstanbul İmplant Tedavisi için yorumlar kapalı
Posted By

admin

implant diş

İstanbul İmplant Tedavisi

İstanbul İmplant Tedavisi

Diş kaybı, bireylerin psikolojik ve sosyal problemler yaşamalarına neden olmaktadır. Ancak diş kaybı nedeniyle ortaya çıkan sorunlar bunlarla sınırlı değildir. Aynı zamanda beslenme, sindirim ve konuşma bozuklukları da yaşanan en önemli problemlerdendir. İmplant tedavisi ise, çeşitli nedenler ile kaybedilen dişlerin yerine onların işlevini yerine getirmesi için çene kemiğine yapay diş köklerinin yerleştirilmesi işlemidir. Üstelik bu diş tedavisi sırasında doğal dişlerin kesilmesine ve zarar görmesine gerek yoktur. Doğal dişlere en yakın görüntüye sahip son derece estetik bir çözüm olan implant tedavisi; doğru teşhis, yeterli tecrübe ve ekipmanlar ile yapıldığında hem hasta hem de hekim açısından oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

İstanbul İmplant Tedavisi

İstanbul İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi Hangi Aşamalardan Oluşur?

İmplant tedavisi iki aşamadan meydana gelmektedir. Bunlardan ilki “cerrahi aşama” diğeri ise “protez aşaması”dır. Cerrahi aşamada vidalı dişin yapılacağı dişsiz bölge tamamen hissizleştirilir ve implant kemiğe yerleştirilir. Bölgenin hissizleştirilmesi ise genellikle lokal olarak gerçekleştirilir. Ancak bazı durumlarda genel anestezi de uygulanabilir. Yine cerrahi aşamada açık veya kapalı cerrahi yöntemler uygulanabilmektedir. Cerrahi yöntemin belirlenmesi için panoramik röntgen ve tomografik üç boyutlu görüntüleme ile ağız durumunun detaylı analizi gerçekleştirilir.

Protez aşamasına geçildiğinde ise öncelikle implantların kemik ile olan kaynaşma düzeyi kontrol edilir. Porselen için ağız içinden ölçü alınır ve renklere karar verilir. Ardından teknisyen tarafından protez porselen laboratuvarlarda hazırlanır ve hastanın ağzında denenir. Son aşamada kemiğe kaynaşmış implantların üzerine kuron olarak da adlandırılan porselen ya da zirkonyumdan üretilmiş kaplamalar yerleştirilir. Bu protezler implant üzerine vidalama ya da yapıştırma yöntemi ile yerleştirilebilir.

istanbul implant tedavisi

istanbul implant tedavisi

İmplant Tedavisi Pahalı Bir İşlem midir?

İmplant diş tedavisi sırasında kullanılan malzemeler ithaldir. Yine sağlıklı implant üretimi için yüksek teknolojiye gereksinim duyulması ve döviz kurlarında gözlenen artışlar, implant tedavisi fiyatları üzerinde ciddi anlamda etkilidir. Ancak implant tedavisi için kesin fiyat, uzman hekimlerin muayenesi ve istenilen protez şekline göre belirlenmektedir. Siz de Üsküdar hastanemizde 285 EURO’dan başlayan fiyatlarla sunulan implant tedavisinden faydalanabilir, uzman diş hekimlerinden steril bir ortamda hizmet almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

 

Hemen İstanbul implant tedaviniz için randevunuzu oluşturabilirsiniz.