bg_image
Protez Diş Üsküdar için yorumlar kapalı
Posted By

admin

Diş Kaplama

Protez Diş Üsküdar

Protez Diş Nedir?

Protez diş, eksik dişlerin yerine yerleştirilen ve ağzınıza rahatlıkla takılıp çıkarılabilen dişlerdir.

Protez Diş Kaç Çeşittir?

Tam Protez Diş

Kişide hiç dişin bulunmadığı, tam dişsizlik durumlarında uygulanır. Eğer ağızdan dişlerin çekilme durumu varsa dişler çekildikten sonra diş eti ve yaralı dokuların iyileşmesi beklenir.

Kısmı Protez Diş 

Dişlerin bazı kısımlarının kaybedildiği durumlarda uygulanır. İşlev açısından kısmi protezler, hem eksik dişleri tamamlarlar hem de mevcut dişlerin yer değiştirerek zamanla bozulmasını da önlerler.

Protez Diş

Protez Diş

Protez Diş Yapım Aşamaları

Protez diş yaptırmaya karar verildiğinde işlem süreci için birkaç randevu gerekir. İlk randevuda ağzınızın ölçüsü alınarak size özel bir ölçü parçası üretilir. Sonrasında esas protez modelleri elde edilir. Diğer aşamada diş hekiminizle birlikte prova randevuları gerçekleştirilir. Bu aşamada dişler, renk ve görünüm açısından değerlendirilir. Elde edilen veriler ışığında, hekim değerlendirmeleriyle birlikte son randevunuzda proteziniz size teslim edilir.

Protez Diş Doğal Görünür Mü?

Protez dişler, eskiye oranla daha doğal görünümlü olmakla birlikte çok daha kullanışlıdır.

Protez Diş Sorunları Nelerdir?

Protez diş ilk kullanılmaya başlandığında ağızda tükrük artışı, konuşamada zorlanma, çiğnemede problem ve acıtması gibi problemler yaşamanız olağandır. Ağzınızdaki dokular yeni proteze zamanla uyum sağlayacaktır.

protez diş

protez diş

Diş Protezi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı ağız ve diş bakımının yanı sıra düzenli diş hekimi ziyaretleri, diş protezlerinizi daha uzun süreli kullanmanıza destek olacaktır. Hekim önerilerini mutlaka uygulayın. Diş protezini kullanmadığınız anlarda, özel temizleme solüsyonu veya içme suyunun içinde bekletmeye özen gösterin. Diş protezinizi hiçbir şekilde sıcak su içinde bekletmeyin. Diş protezini her gün fırçalayarak lekelenmesini önleyin.

Üsküdar Diş Protezi Boğaziçi Diş Polikliniği

Üsküdar Diş Protezi Hastanesi için Boğaziçi Diş Polikliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Protez uzmanlarımıza diş protezi hakkında aklınıza takılan tüm soruları yöneltebilirsiniz. Diş protezi ve 2023 protez diş fiyatları için bizlere dilerseniz 0 543 391 92 91 numaralı WhatsApp üzerinden hızlıca ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.